Občané chtěli demokraticky vyjádřit své názory a dopadlo to tak, že jim u toho asistovala policie 🙁 Shromáždění občanů bylo pouze demokratickým vyjádřením názorů, nic více, nic méně.

Po posledním veřejném zasedání, které proběhlo 25.3.2019 byli občané obce natolik rozezleni a znechuceni, že podnikli hned několik kroků, aby svůj nesouhlas dali najevo.

Jedním z těchto kroků bylo i svolání Shromáždění občanů, viz pozvánka na tuto akci na konci článku.

Ze shromáždění byl pořízen zvukový záznam a následně i zápis. Zápis i s průvodním dopisem a dotazy občanů jsme předali starostovi obce panu Sembdnerovi, místostarostce Mgr. Staňkové a následně i ostatním zastupitelům.

Text úvodního dopisu dáváme k dispozici i Vám, občanům. Je pro nás důležité, ať víte, že to byla naprosto poklidná akce, kde lidé pouze vyjádřili své názory, nikoho neuráželi, nikomu neubližovali.

Text dopisu pro zastupitele a vedení obce

Vážený pane starosto, vážená paní místostarostko,

jak jsme Vás předem informovali, dne 15.4.2019 proběhlo na Fara hostinci Shromáždění občanů. Zúčastnilo se jej 103 občanů naší obce. Na toto shromáždění byla jako host pozvána odvolaná starostka obce paní Petra Harazímová. Podotýkáme, že akce byla řádně plakátována a oznámena na Obecním úřadě. Očekávali jsme, že vedení obce se této akce zúčastní a občanům své kroky objasní, že bude mít zájem o diskusi s občany obce.

Místo zájmu o diskuzi občanů a jejich názory, vedení obce odmítlo dokonce i vyhlášení akce v místním rozhlase, čímž byl porušen zákon č. 84/1990 Sb. A nikdo z vedení obce se diskuze s občany nezúčastnil, i když byl o akci starosta obce osobně informován.

Jako pořadatelé se domníváme, že by vedení obce i zastupitelé měli být informováni o tom, co se na shromáždění probíralo a jaké zde padly dotazy. Dle zvukového záznamu jsme zapsali zápis těch nejdůležitějších bodů, který Vám tímto předáváme k dispozici.

Na shromáždění padlo mnoho dotazů, na které jsme jako pořadatelé neuměli odpovědět. Proto Vám zasíláme i seznam (zestručněný) nejčastějších dotazů. Slíbili jsme občanům, že se na tyto dotazy zeptáme a postupně je vedení obce předáváme. Bohužel reakce starosty jsou zcela nekonkrétní a odpovědím se vyhýbá. Vypadá to, že záměrně neodpovídá a neřeší většinu toho, na co se občané dotazují. Dotazy i jeho odpovědi budeme postupně zveřejňovat na webových stránkách, které jsme pro tento účel zřídili.

Rádi bychom se jako pořadatelé vyjádřili k tomu, že byla na naši akci panem Sembdnerem přizvána Policie ČR. Toto nám přišlo jako velmi nešťastné a nevhodné řešení. Jednoznačně můžeme deklarovat, že nikdo z nás pořadatelů neměl a ani nemá v úmyslu ubližovat fyzicky nikomu z vedení obce ani zaměstnanců. Nesouhlasíme s tím, jak se vedení obce chová. To ovšem neznamená, že chceme někomu ubližovat. Tento styl jednání nám není vlastní, nikomu nevyhrožujeme, ani jsme to nikdy neměli v úmyslu.

Ještě mnohem hůře vnímáme, že pan Sembdner volá majiteli restaurace, aby nás vyhodil. Pořadatelé již byli přítomni, telefonát zaznamenali a nechápeme, jak je možné, že toto si starosta obce vůči občanům vůbec dovolí. Diskutovali jsme věcně, bez nadávek a urážek. Za celou dobu konání akce zaznělo pouze jedno jediné sprosté slovo.

Nedělejte z nás občanů výtržníky a darebáky. Jsme slušní lidé a máme právo na to vyjádřit svůj názor. I v naší obci by měli být dodržovány základní principy demokracie.

Závěrem bychom rádi podotkli, že občané na shromáždění se jednoznačně shodli na tom, že nejlepším řešením pro naši obec by byly zcela nové volby do zastupitelstva obce. Toto je požadavek občanů, který zazníval nejčastěji.

 

Gustav Přidalík – svolavatel a pořadatelé akce

V Loučné nad Desnou dne 24.5.2019

 

shromáždění občanů
shromáždění občanů
Nejsme VÝTRŽNÍCI, zvládneme to bez policie

2 komentáře u „Nejsme VÝTRŽNÍCI, zvládneme to bez policie

 • 18. 6. 2019 (9:14)
  Trvalý odkaz

  Hlavně nechápu proč starosta prohlašuje,že chce všechno řešit s občany.A pak na shromáždění nepřijde a na naše dotazy neodpovídá.Mame přeci nárok na to vědět,kam jdou obecní peníze.A třeba i na to,jaké má náš pán starosta vzdělání .Jde vidět,že jsme mu ukradení,nebo něco tají….

  Reagovat
 • 18. 6. 2019 (19:44)
  Trvalý odkaz

  Vzdělání,podle mne nemá ani střední školu.A to vede obec! A všude o sobě tvrdí,že dělal náčelníka Horské služby.Tak možná,jen ve snu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.