To si takhle jednou v pátek po ránu kráčíte na Obecní úřad v Loučné nad Desnou. Otevřete hlavní dveře, projdete pár schodů a uděláte pár dalších kroků a najednou…

Lomcujete mřížemi a máte pocit, že se Vám to snad jen zdá. Mříže, které jsou v přízemí budovy Obecního úřadu v Loučné nad Desnou jsou zamčeny.

Je pracovní den (pravda, pátek), čas cca 8:30. Ale Vy máte smůlu!

Zamknout mříže!

zamknout mříže
Zamčené mříže

Je totiž pátek. A to není úřední den. Tak se zaměstnanci obce rozhodli, že se zamknou. Asi aby je nikdo z občanů neotravoval, nebo to má jiný důvod?

Poněkud úsměvnou se tato situace stává v kontextu toho, že právě pátek 7. 6. 2019 byl posledním dnem, kdy bylo možné odevzdal přihlášku do výběrového řízení na ředitele Loučná lidem.

Schválně Vám přidáváme i znění inzerátu na ředitele/ředitelku Loučná lidem, příspěvková organizace. Text ve spodní části inzerátu zní: „Nebo osobně doručte do podatelny Obecního úřadu Loučná nad Desnou, Loučná nad Desnou 57, 788 11 Loučná nad Desnou nejpozději do uzávěrky dne 7.6.2019 do 12:00 hod.“

To, že v textu inzerátu je 3x po sobě Loučná nad Desnou, to je celkem maličkost.

Ale o tom, že v pátek 7. 6. 2019 budou na Obecním úřadě zamčené mříže, o tom se v textu inzerátu nějak pozapomněli zmínit. Ten den měl problém se na Obecní úřad dostat kdokoli. Pošťák, občané i zájemci o konkurz na ředitele Loučná lidem.

Úmysl nebo nehorázná drzost?

Jestli v tom byl úmysl nebo jen zaměstnanci OÚ chtěli mít klid, to je celkem jedno a každý si udělá úsudek sám. Ale vůbec jenom ten fakt, že se zaměstnanci v pracovní době a v pracovní den zamykají. To je trochu moc, ne?

Znáte jiný Obecní úřad, na kterém se zaměstnanci mohou zamknout, aby je nikdo neotravoval? Tohle je prostě přes čáru. Rozhodně se to nestalo poprvé. Mnoho občanů upozorňovalo v historii na to, že se setkali se zamčenými dveřmi na OÚ.

Snad si to někdo z vedení obce přečte a pochopí, že tohle je už příliš. Že zaměstnanci jsou tady pro nás občany. A občan má právo přijít na OÚ i v pátek.

Zvlášť pokud je to poslední den pro možnost odevzdání přihlášky. Ach jo, …

Ještě taková maličkost, když stojíte za těmi mřížemi, lomcujete jimi už hezkých pár minut. Voláte na pevnou linku obce, ale ani tam se nedovoláte. Zároveň spěcháte do práce…

Fakt to není nic příjemného!

Zaměstnanci obce za mřížemi

32 komentářů u „Zaměstnanci obce za mřížemi

  • 14. 6. 2019 (11:51)
   Trvalý odkaz

   Můžete být konkrétní? Kdo si hrabe? Kolik si hrabe, atd..? Samozřejmě počítám, že jste s tímto důkazem podal zároveň i trestní oznámení!

   Reagovat
   • 14. 6. 2019 (12:17)
    Trvalý odkaz

    Tak nevím,jestli jste žena,či muž tak nevím jak vás mám oslovovat.Pokud jste pracovník obce,tak jistě víte,kolik a jak často máte odměny.Mne se to jako občanovi nelíbí.Proc by mely jid peníze z mých daní do kapes takovým lupům co sedí na obci.Pro občany nic nedělají.Kdyby se zaměstnanci obce nechlubili jaké mají odměny,tak to tady nepíšu.

    Reagovat
    • 14. 6. 2019 (12:29)
     Trvalý odkaz

     V tom případě nemáte na mysli, že si někdo hrabe, ale pouze dostává svůj plat (jenom abyste to uvedl na pravou miru). Ze zkušeností Vím, že základní složka platu státního zaměstnance bývá oproti průměrnému platu v daném regionu v dané profesi, nízká. Proto považuji za solidní jednání zaměstnavatele narovnat tento nepoměr odměnou. Nepředpokládám, že byste byl rád kdyby Vám váš zaměstnavatel dával pouze např. minimální mzdu. Zaměstnanec obce nejsem a oslovovat mě nijak nemusíte.

     Reagovat
 • 14. 6. 2019 (10:14)
  Trvalý odkaz

  Zamčené mříže prý zapomněl některý ze zaměstnanců ráno odemknout😂😂😂A ten vyvěšený telefon??? Na to si budeme muset odpověďět sami😣

  Reagovat
  • 14. 6. 2019 (11:39)
   Trvalý odkaz

   Některý zaměstnanec zapomněl ráno odemknout mříže?
   Takže mříže byly asi zamčené od večera.
   A jak se osazenstvo obecního úřadu dostalo ráno do kanceláří?
   To jsou zase kecy.

   Reagovat
  • 16. 6. 2019 (12:22)
   Trvalý odkaz

   Jasný,ani nešli do práce když zapomněli odemčít,blboni.😈

   Reagovat
   • 15. 7. 2019 (17:51)
    Trvalý odkaz

    To si pište,že tomu věříme.Mame i foto.To co si dovoluji tady na obci,je totální nehoraznost….

    Reagovat
    • 3. 10. 2019 (17:02)
     Trvalý odkaz

     Dnes jsem se dozvěděl, že je na obci změna ve vedení. Ale kdo doufal, že se ty dvě nádhery zklidní, tak se spletl. Štvou lidi proti starostce a za zády ji pomlouvají. Měla by je okamžitě vyhodit. Tohle si přece nemůžou dovolit!

     Reagovat
 • 14. 6. 2019 (12:44)
  Trvalý odkaz

  Co znamená poměrně vysoké? Když tu anonymně očerňujete zaměstnance, tak musíte mít fakta a čísla, v tom případě bych neměl problém s Vámi souhlasit. Takto to na mě působí, že pořádně ani nevíte co říkáte. Odměny na podobné vysokoskolské pražské pozici jsou cca 10x za rok ve výši 1 měsíčního platu.

  Reagovat
  • 14. 6. 2019 (12:51)
   Trvalý odkaz

   Já čísla vím a nechci je tady uvádět.Vite tady nejsme v Praze.Tam jsou platy daleko vyšší než tady.Mne prostě sere ten fakt,že zaměstnanci nic nedělají(sekají si trávu u sebe na zahrade,nebo u starosty,scházejí se v hasicarne na netu,objíždí několikrát obec v autě atd)a za to berou takové prachy!!!!

   Reagovat
   • 14. 6. 2019 (13:45)
    Trvalý odkaz

    Já jsem se ani jednou nezmínil ohledně pražského příjmu, pouze poukazuji na systém fungování odměn a tvoření platu ve státní správě. A v případě, že si čísla necháváte pro sebe, pak nevím proč tu přispíváte?

    Reagovat
    • 14. 6. 2019 (14:54)
     Trvalý odkaz

     Protože chci,aby lidé věděli co se u nás v obci děje.Tak vás prosím běžte si diskutovat třeba na rej,kde se to podobnými anonymy hemží.A jen pro info,jsem slušný občan a uvádím své pravé jméno.

     Reagovat
  • 14. 6. 2019 (12:54)
   Trvalý odkaz

   Pan alespoň má uvedené své jméno.Kdezto vy píšete anonymně.Tak nepište,že anonymně očerňuje zaměstnance obce.

   Reagovat
   • 14. 6. 2019 (13:42)
    Trvalý odkaz

    Paní Pavlo, to že má pan uvedenou přezdívku u svého příspěvku opravdu není záruka, že se tak pan opravdu jmenuje. Kdybych Vám řekl, že se jmenuji Čeněk, pozbyl bych své anonymity?

    Reagovat
    • 15. 6. 2019 (14:22)
     Trvalý odkaz

     Asi tak, chce říct co se v obci děje, ale nechce říct čísla i když je zná 🤣 další génius za jehož malou mzdu můžou všichni kromě jeho.

     Reagovat
 • 14. 6. 2019 (18:11)
  Trvalý odkaz

  Nechápu proč se tady pořád probírá kdo kolik bere tohle je přeci každého věc.Myslím si že Loučná je krásná obec, je tam čisto nikde žádné odpadky, máte kanalizaci,chodníky,veřejné osvětlení, krásný park,tančírnu, atd. Buďte rádi že se o to vůbec někdo stará.To že někdo má nějaké odměny tak ať má. Pokud jste pane Petře senior, tak se nad sebou zamyslete. Taky jste chodil do práce a taky jste určitě dostávál odměny a třeba i něco na víc.

  Reagovat
  • 14. 6. 2019 (18:55)
   Trvalý odkaz

   Nejsem senior.A že prý máme kanalizací,chodníky a čisto .No asi u nás nebydlite.Na Filipové není ani kanalizace ani chodník.A kolem paneláku se valí odpadky a běhají tady potkani.

   Reagovat
   • 14. 6. 2019 (19:42)
    Trvalý odkaz

    No to už taky záleží na těch lidech když jim nevadí že hází smetí všude kolem sebe. To nejsou lidi ale pardon prasata. Pokud si dobře pamatuji, tak nikdy na Filipové nebyl chodník. Proč jste tohle neřešil třeba s jiným starostou který tam byl. A co se tyče potkanů tak je nekrmte. Jestli chodíte do práce tak berete také mzdu a nikdo vás nebombarduje kolik berete.

    Reagovat
    • 14. 6. 2019 (19:59)
     Trvalý odkaz

     Když nejsou vyvezené popelnice,tak kam chcete ty odpadky házet.Doma by jste si je asi nenechal.Chodnik by byl potřeba,jak na Filipové tak v Rejhoticich.

     Reagovat
     • 14. 6. 2019 (20:55)
      Trvalý odkaz

      No když nemáte zaplacené poplatky za popelnice tak se nemůžete divit. Proč se nejdete osobně zeptat na chodník starosty.Nikdy v Rejhoticích ani na Filipové nebyl chodník, to jste měl řešit tedy už dávno

 • 14. 6. 2019 (21:34)
  Trvalý odkaz

  Vy jste nějaký chytrý.Myslel jsem střed obce,tedy paneláky.Tam asi všichni nebudou neplatiči.Chodnik je třeba udělat,hlavně kvůli malým dětem.Starosta o tom ví,to se nebojte.Uz vám nemám co říct a vlastně ani nechci….Sbohem

  Reagovat
  • 14. 6. 2019 (22:33)
   Trvalý odkaz

   Nejsem chytrý jsem chytrá. Popeláři neodvezou smetí které se válí po zemi, musí byt v pytli a u popelnice, to co leží ladem neodvezou. No a jestli závidíte pracujícím mzdu co mají na obci, tak vám dám jednu radu. Nechte se tam zaměstnat 😂

   Reagovat
 • 14. 6. 2019 (22:49)
  Trvalý odkaz

  Nikomu nezávidím paní chytrá.Naopak.Jen mne sere,že za to svoje nic nedělani berou velké peníze.Tak si běžte dat raději studenou sprchu a už neprudte.A myslím,že lidé nejsou prasata,aby nechávali odpadky bez pytle 😂

  Reagovat
  • 15. 6. 2019 (9:03)
   Trvalý odkaz

   Jste STB nebo co, že víte přesně kdo kolik bere. Když nejsou lidé prasata tak proč máte smetí po zemi a běhají vám tam potkani

   Reagovat
 • 15. 6. 2019 (9:14)
  Trvalý odkaz

  Ale, ale, Anonym se nám nějak rozjel. Požádala bych vás, aby diskuse probíhala na úrovni.

  Reagovat
  • 15. 6. 2019 (9:35)
   Trvalý odkaz

   Jo v pohodě ja s tím nemam problém, ale udivuje mě jak pan Petr Všechno ví. Kdo kolik bere kdo nic nedělá,kde se co válí atd. Asi nemá co jiného na práci.Když mu tak vše vadí tak proč tam bydlí

   Reagovat
   • 15. 6. 2019 (10:17)
    Trvalý odkaz

    Mě vůbec neudivuje, že Petr ví o tom, že se zaměstnanci obce zašívají a ostatní věci, které uvádí, protože to je mezi občany známá věc. Občané si všímají. Spíše mě udivuje, že tyto věci nevidí vedení obce. Nebo to vidět nechce?

    Reagovat
 • 15. 6. 2019 (12:07)
  Trvalý odkaz

  Řešíte, kdo kolik bere, ale nikdo se nepozastavujete nad tím, že vlastně nebyly splněny podmínky výběrového řízení, možnost odevzdat osobně přihlášku na OÚ a tudíž celé řízení zpochybnit 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.