Velkou slabinou naší obce jsou odpady a odpadové hospodářství. Snaha zvládnout vše vlastními silami je na jednu stranu ambiciózní a chválihodná. Na druhou stranu nesystematičnost a ježdění zaměstnanců tam a zpět pro občany k popukání!

Kolikrát jste slyšeli rozlícené občany, jak rozzuřeně gestikulují rukama a naštvaně říkají: „Dva zaměstnanci si vozí v traktoru zadnici, mají naloženu jednu popelnici a jezdí sem a tam po celé obci.“

Téma, ze kterého si dělá srandu nejeden občan.

Téma, které nejednoho občana pořádně štve. Protože je pravda, že je každý týden vidět, jak 2 zaměstnanci obce popojíždějí traktorem a sváží odpad. Jak moc efektivně, to těžko říct?

Úhlem pohledu občana to vypadá tak, že si jen vozí zadek.

Když se nad tím člověk zamyslí, pochopí, že popelnici plnou skla jeden člověk neutáhne a z bezpečnostních důvodů to ani nelze. Zaměstnanci za to nemůžou.

Efektivita práce?

Ale ta efektivita práce, to je bída! Když nemáme ten správný vůz, kterým bychom mohli odpad svážet. A jedno místo, kde bychom všechen odpad shromažďovali.

Je to vše o dost komplikovanější. A tak zaměstnanci popojíždějí sem a tam, tam a zpět.

Kdyby někdo spočítal náklady za svoz odpadu, asi by se divil. Myslíme tím celkové náklady (náklady na mzdy a odvody zaměstnanců, opotřebení techniky, nafta, kontejnery na uskladnění atd.). Asi by náš svoz odpadu vyšel jako jeden z nejdražších v okolí.

Otázkou zůstává, zda někdy někdo takové porovnání dělal a zamýšlel se nad tím, jaké jsou celkové náklady?

Snad se někdo na obci zamyslí nejen nad efektivitou a nákladovostí tohoto systému, ale i nad tím šíleným nepořádkem, skoro se chce říct až bordelem! Pardon za ten výraz 🙁

Odpady jsou naše slabost, snad se jednou stanou pozitivem. Nezbývá než doufat, že s tím někdo (ale kdo?) něco udělá.

 

 

Odpady, aneb bordel se hromadí

1 komentář u „Odpady, aneb bordel se hromadí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.