Na Obecním úřadě v Loučné nad Desnou už pár let panuje pravidlo: „Jsi důchodce, musíš jít!“

Co to pravidlo má znamenat, kdo ho vymyslel a pro koho platí? Pravidlo vymyslel pan Sembdner (starosta). „Nebudeme zaměstnávat důchodce. Ať jdou do důchodu!“ To jsou jeho slova.

Víme o několika zaměstnancích, kteří v historii byli ochotni pro obec pracovat dál, ale nemohli. Byli odesláni do zaslouženého důchodu.

Dokonce se pan S. následně chlubil, kolik zaměstnanců vyhodil a byl opraven slovy: „Vy jste je nevyhodil, oni šli do důchodu.“

Toto pravidlo znamená, že pokud se z Vás stane starobní důchodce – máte nárok na starobní důchod, tak pan starosta vždy chtěl, ať jdou zaměstnanci do důchodu. Že je dále nebude zaměstnávat.

Tušíte, proč pravidlo „Jdi do důchodu!“ řešíme?

Protože opět používá dvojí metr. Na většinu uplatňuje jeden metr a jedny pravidla, ale že on sám je starobní důchodce už pěkných pár let, na to asi zapomněl?

Vlastně, nezapomněl, jen sám na sebe (a na svých pár vyvolených) používá metr úplně jiný, než na ostatní.

Pravidla platí, ale vždy jen pro určitou část. Ti, kteří byli zaměstnání za Ing. Martínka nebo nedej bože s ním nějak sympatizovali i po „Loučenském puči“ v roce 2014, těch se potřebujeme rychle zbavit: A pak se ještě vytahovat, že jsem je vyhodil.

Ale že já jsem sám starobní důchodce a to už hezkých pár let. To je úplně jedno. Já se tady budu držet zuby nehty. Pro mě pravidla neplatí.

 

Jsi důchodce, musíš jít!
Štítky:    

2 komentáře u „Jsi důchodce, musíš jít!

  • 11. 6. 2019 (17:15)
    Trvalý odkaz

    Nevidím nic špatného na tom, když člověk, který má nárok na penzi uvolní pracovní místo někomu jinému. Na druhou stranu je pravda, že by se mělo měřit všem stejným metrem viz. pan F. nebo pan K.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.